arrow up

Подијелите вијест:

ПОЗИВ ЗА СУЗБИЈАЊЕ АЛБАНСКОГ ЕКСТРЕМИЗМА

kosovo

БЕОГРАД, 23. МАЈА /СРНА/ – Министарство Србиjе
за Косово и Метохиjу наjоштриjе jе осудило паљење кућа Срба повратника у селу Дреновац код Клине и позвало све релевантне међународне факторе на Космету да своjим аторитетом утичу на такозване приштинске институциjе да сузбиjу албански
екстемизам.

Министарство позива међународне факторе на
Космету да утичу на званичнике косовских Албанаца да, умjесто помпезног наjављивања плана за сjевер Космета, истински обезбиjеде безбjедност Срба jужно од Ибра и сузбиjу албански екстемизам, умjесто што га подстичу.

 

Министарство за Косово и Метохиjу захтиjева од Еулекса да пронађе починиоце и да поjача присуство у повратничким селима у околини Клине, те заштити животе и имовину Срба од албанских екстремиста.

 

У саопштењу Министарства за Косово и Метохиjу наводи се да паљење кућа у селу Дреновац, као и остали нерасвиjетљени напади на повратнике, показуjу какав jе став и однос Приштине према повратку прогнаних и расељених Срба.

 

Министарство за Косово и Метохиjу jе у више наварата упозоравало међународно присуство на константне нападе и тежак положаj Срба повратника на Косову, а посебно jе указивало на то да се посљедњих мjесеци погоршала безбjедност повратника у околини Клине.

 

Непозната лица запалила су двиjе куће Срба повратника у селу Дреновац у општини Клина на Косову и Метохиjи, али жртава и повриjеђених ниjе било, речено jе Срни у косовском Министарству за повратак и заjеднице.

 

Извор: срна

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

PREFACE

Tracing for the real and not conspicuous title for this book I faced

Гојко Кнежевић

Рођен 22. 12. 1934. године у селу Ушивац, код Кнежице, општина Козарска Дубица,

Миле Вукеља

Рођен 16. новембра 1930. године у селу Доња Драготиња, Приједор Казује: Родитељи су

Добрила Кукољ

Бањалука Свједочи: Рођена сам у једном од најљепших села ко­је је смјештено на

Свједоци пакла

Дошао је крај ћутању о страдању Срба. У кон­тек­сту про­мијењених историјских околности, а

Увод

Трагао сам за правим а неупадљивим насловом за ову књигу, јер су за

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​