Он jе на конференциjи за новинаре у Биjељини рекао да jе ослобађање било jедна од наjхуманиjих акциjа, jер jе становништво месецима било у опсади и одолевало сталним нападима муслиманско–хрватских паравоjних формациjа.
„Битком на чиjем челу jе била Српска гарда, коjу су водили Бранко Пантелић-Пантер и Љубиша Савић-Маузер ушло се у око 10 километара неприjатељске териториjе, одблокирана су три села и спашено становништво“, подсетио jе Миљановић.
Председник Управног одбора Удружења грађана Смолуће Мирко Трифковић рекао jе да се 30. августа навршава 20 година од како jе из окружења спашено 7.000 становника Тиње, Смолуће и Потпећи коjи су око 120 дана били у окружењу.
„За то време ово становништво jе претрпело 68 воjних и цивилних жртава, док jе 161 лице рањено. То jе био jедан вид концентрационог логора, jер људи нису имали храну, воду, медицинску помоћ, а били су изложени свакодневним нападима и гранатирањима“, рекао jе Трифковић.
Он jе напоменуо да ти људи тренутно живе на свим континентима, али да их jе наjвише на подручjу Сембериjе.
Учесник „тузланске колоне“ Славко Новаковић рекао jе да jе ово био наjвећи концентрациони логор.
„Након толико година, поново нам се дешава злочин. Посљедњих месец дана подигнуто jе неколико кривичних приjава против људи коjи су били у окружењу, што говори о лошоj ситуациjи за борце коjи су часно и поштено покушавали да се одбране“, рекао jе Новаковић.
Он jе позвао становнике Тиње, Смолуће и Потпећи да код споменика на гробљу у Пучилама 30. августа у 11:00 часова присуствуjу парастосу коjи ће служити Његово преосвештенство владика зворничко-тузлански Василиjе, уз саслужење свештенства.
Извор: ВАСЕЉЕНСКА