fbpx
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Основано Удружење дјеце погинулих бораца

У Требињу је вечерас основано Удружење дјеце погинулих бораца "Насљеђе", једино у Републици Српској, чији је циљ заштита права ове популације и побољшање њиховог положаја.
Саша Пешикан

У Требињу је синоћ основано Удружење дјеце погинулих бораца „Насљеђе“, једино у Републици Српској, чији је циљ заштита права ове популације и побољшање њиховог положаја.

На оснивачкој скупштини присуствовало је 63 дјеце погинулих бораца, од око двије стотине, колико се претпоставља да их има у Требињу.

За предсједника удружења изабран је Саша Пешикан који је истакао да су незадовољни положајем дјеце погинулих бораца, која и двадесет година након рата не могу да остваре своја законом гарантована права.

„Око 80-оро дјеце погинулих бораца из Требиња још је на бироу за незапослене, а много њих ради код приватника за мале плате“, истакао је Пешикан и додао да је удружење основано на ванполитичком принципу.

Он је истакао да у удружењу нема мјеста ни за какву политику и било какве друге интересе осим интереса дјеце погинулих бораца, напомињући да им је основни циљ да буду подршка једни другима у рјешавању било каквог проблема и да сложно наступају у борби за остваривање својих права.

Удружење дјеце погинулих бораца "Насљеђе"

„Уколико било које дијете погинулог борца у Требињу буде имало неки проблем приликом запослења заједно ћемо се се борити и нећемо дозволити да нас прескачу на разним конкурсима већ ћемо доћи ћемо пред сваку установу, институцију или јавно предузеће и тражити одговор на питање – зашто је неко запослен прије било ког од дјеце погинуглих бораца“, истакао је Пешикан.

Он је позвао и дјецу погинулих бораца из цијеле Републике Српске да се на овај начин организују и да се, како каже, умреже ради лакшег дјеловања и веће озбиљности.

Пешикан је истакао да слиједе активности на изради коначне базе података са информацијама о социјалном статусу сваког дјетета погинулог борца, како би потом могли са конкретним захтјевима да наступају према институцијама и јавним предузећима у остваривању својих права, првенствено запослења.

Извор: srna

 

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: