arrow up

Подијелите вијест:

Обиљежен Дан приједорских бригаде

Припадници 43. приједорске моторизоване бригаде, Пете козарске пјешадијске бригаде и јединице Министарства унутрашњих послова Републике Српске обиљежили су Дан приједорских бригада.
На ратном путу, од оснивања ових бригада прије 27 година, погинуо је 641 припадник ових јединица Војске Републике Српске. 

Приједор – Полагање вијенаца
Фото: СРНА

Сјећање на ратни пут и погинуле саборце почело је данас служењем парастоса палим борцима, а потом су вијенце на споменик “За крст часни” у Приједору положили представници бројних делегација.

Предсједник Борачке организације Приједора Зоран Предојевић подсјетио је да се овај значајан датум обиљежава већ 27 година.

“Након пређених више од 3.000 километара широм Републике Српске двије бригаде из Приједора и припадници полиције морали су се вратити у Приједор и од 10. октобра бранити свој град од НАТО снага, муслиманских и хрватских јединица, као и осталих паравојних формација и тада је погинуло 56 Приједорчана”, рекао је Предојевић.

Он је додао да је кроз ове бригаде током рата прошло око 17.200 бораца из Приједора, који су ратовали на 32 ратишта, као и да ће се сваке године и убудуће обиљежавати овај дан у знак сјећања на борце који су одбранили свој град.

Градоначелник Приједора Миленко Ђаковић истакао је да Приједор не заборавља породице погинулих бораца и да ће наставити да брине о њима.

Након полагања вијенаца, присутни су посјетили спомен-собу у Касарни “Жарко Згоњанин” посвећену овим јединицама.

Потом је услиједило дружење сабораца који су се, уз пригодан војнички ручак на излетишту Пашинац, присјетили ратних дана.

Извор: Срна

Везане вијести:

Обиљежен Дан приједорских бригада

Обиљежен Дан двије приједорске бригаде

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Налог Равнатељства усташког редарства НДХ у Загребу великим жупама за хапшење и отпремање Срба, Јевреја и комуниста у концентрациони логор Госпић

РАВНАТЕЉСТВО УСТАШКОГ РЕДАРСТВА НЕЗАВИСНЕ ДРЖАВЕ ХРВАТСКЕ У ЗАГРЕБУ Број: тајни: 1/1941.                             Загреб, дана

ПЛАКАЛИ СМО ПЈЕВАЈУЋИ

У деведесет првој години живота, Милена (Алексић) Кецман објављује драгоцјену књигу од значаја

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​