arrow up

Подијелите вијест:

Линта: Бошњаци нису спремни за помирење са Србима

Савез Срба из региона сматра неприхватљивим што је бивши портпарол хашког Тужилаштва Флоренс Артман подржала став Организационог одбора за комеморацију 11. јула да у Поточарима није пожељан нико ко негира геноцид у Сребреници, укључујући и државни врх Србије.

Потребно је основати међународну комисију која ће утврдити истину о Сребреници: Миодраг Линта
Потребно је основати међународну
комисију која ће утврдити истину о
Сребреници: Миодраг Линта Фото: М. Каровић

Савез је указао да су “бројни међународни и домаћи ауторитети – стручњаци за геноцид, универзитетски професори, слободни интелектуалци, званичници УН, генерали и новинари чињенично утврдили да се у Сребреници није десио геноцид, већ да је реч о превари”.

– У случају Сребренице дошло је до велике манипулације бројкама чије раскринкавање директно руши не само тезу о геноциду, већ и тврдњу да је тамо стрељано око 8.000 људи – навео је председник Савеза Миодраг Линта.

Линта сматра да Бошњаци нису спремни за помирење са Србима, јер то значи одустајање од тезе да се у Сребреници десио геноцид, исти однос према свим жртвама, кажњавање свих злочинаца, доследно поштовање Дејтонског мировног споразума и доношење свих одлука путем дијалога и компромиса, а не прегласавањем.

Он је додао да је управо због тога потребно основати међународну независну комисију с циљем да се утврди истина у вези са Сребреницом.

– Важно је нагласити да злочин у Сребреници јула 1995. године представља много ширу трагедију. Не сме се заборавити чињеница да су бошњачке снаге под вођством Насера Орића од 1992. до 1995. године опљачкале и попалиле више од 140 српских села и засеока у Подрињу и убиле више од 3.000 Срба, углавном цивила –  истакао је Линта.

Извор: Вести онлин

 

Везане вијести:

Линта: Хрватска постаје фактор нестабилности у региону …

Линта: У Загребу нема политичке воље да се казне злочини над …

Линта: Нема воље да се нађе решење за протеране Србе …

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Ми што нас Вукашинове очи боле..

Ми, зањихани, јадовничком успаванком из суза бакиних. Јадовничани,Ми што нас воде,очи ископане.Вукашинове,Херцеговачке,Kлепачке,Наше свете,

Немања Девић: Логор НДХ Земун, једно од најстрашнијих места ужаса и смрти на територији данашње српске престонице

Стереотип који опстаје до данашњих дана (просто је нејасно како и зашто, вероватно добрим делом нашом инертношћу) је да је логор на Старом сајмишту био само јеврејски логор и да су жртве готово искључиво јеврејске.

Завет и исповест

Узрастање без завета, мора створити слабе, перверзне и користољубиве људе. Нарцисе и егоцентрике.

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​