Растурање СФРЈ, државе за коју су Срби поднели двоструко више жртава од других народа који су је чинили, почело је у Словенији као демократско „право народа на самоопредељење“
Око каталонско-косовске аналогије Брисел је Београду у ствари поручио: Косово је посебно зашто што је српско! „Браћа из Мастрихта“ плус Вашингтон, никада нису крили да је за њих, када је у питању Србија, реч преседан у ствари еуфемизам за – правило, а да нашу земљу виде као малу Русију.
Растурање СФРЈ, државе за коју су Срби поднели двоструко више жртава од других народа који су је чинили, почело је у Словенији као демократско „право народа на самоопредељење“. Рат у Хрватској 1991-1992. имао је покриће у „праву комунистички исцртаних граница“ да наставе да заједно живе на географској карти.
У сукобу у БиХ српске гранате су одступале од пројектованих карактеристика и „убијале“ појединачно на стотине муслиманских цивила. Авијација НАТО се против Срба укључила због тих и таквих „преседана“.
Геноцид у Сребреници је преседан над преседанима. Први пут се јавља геноцид над два одсто становништва и на 0,2 одсто територије, на којој је тај народ живео. На страну то што су они који су извршили геноцид спасли репродуктивни део народа који су уништавали?! Преседан је да је народ над којим је извршен геноцид 1995. пописом 2012. бројао око 200.000 људи више него 1991. када су претходно побројани.
И хрватска „Олуја“ је преседан. Око 250.000 Срба је протерано да се не би „поновила Сребреница“ у Бихаћу. Бомбардовање СРЈ 1999. био је преседан да се спасу Албанци и то НАТО доктрином превентивне хуманитарне интервенције. Тај преседан је уништио десетак држава на Блиском истоку и Африци, убио милионе, а Европи донео цунами избеглица. Укратко, да речи преседан и правило нису на српском примеру замениле значење, Брисел данас не би био уплашен Каталонијом!
Аутор: Драган Вујичић
Извор: НОВОСТИ
Везане вијести:
Упозоравајућа паралела: Има ли Шпанија свој Максимир и старог свата