
Na Bilogori danas obilježavanje 76 godina od zločina nad Srbima
Na Bilogori u Hrvatskoj danas će biti obilježeno 76 godina od ustaškog zločina nad više od 500 Srba sa Bilogore i Grubišnog Polja, uglavnom žena i djece, u Drugom svjetskom ratu. “Ustaše su u selima poubijale gotovo sve koje su zatekli. Ubili su 500 osoba i pobacali ih u zajedničke grobnice. Ovaj strahovit zločin počinjen je samo zato što su ovi ljudi bili Srbi”, rekao je Srni predsjednik Udruženja “Jadovno 1941” Dušan Bastašić. Bastašić je naveo da je u Grubišnom Polju ubijeno 69 ljudi, u Malom Grđevcu 62, Sibeniku 87, Velikoj Peratovici 67, Topolovici 66, Gakovu 48, Maloj Peratovici 37, Brzaji 32, Velikoj Dapčevici 31, Maloj Dapčevici 32 i Lončarici













