
“Zavetnici” u Novom Sadu prekinuli film o Kosovu
Članovi Srpskog sabora “Zavetnici” prekinuli su večeras u Medija centru u Novom Sadu projekciju filma “Kosovo… Nazdravlje! Gëzuar!” u kojem su srpska vojska i policija prikazani kao okupatori, a pripadnici terorističke albanske oslobodilačke vojske Kosova /OVK/ kao legitimni borci za slobodu. “Zavetnici” su pozvali nadležne organe da ubuduće zabrane sve slične događaje koji imaju za cilj podrivanje ustavnog poretka Srbije i omalovažavanje srpskih žrtava. Nekoliko članova “Zavetnika” uspjelo je da uđe u salu, u kojoj je bilo najavljeno emitovanje filma, ugasilo projektor te prekinulo prikazivanje filma, uz povike – “ovo je sramota!”, saopšteno je iz sabora “Zavetnici”. Član Glavnog odbora “Zavetnika” Vedran Ćosić pitao je organizatorea: “Gdje je pravda za












