fbpx
Ж | Ž

Подијелите вијест:

ПОМЕН УБИЈЕНИМ СРПСКИМ ЦИВИЛИМА

https://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/preporucujemo/2014/svijece.jpg

МИЛИЋИ, 21. МАЈА /СРНА/ – У насељу Жутица у општини Милићи данас jе обиљежено 22 године од убиства осам српских цивила у овом мjесту.

Представници општинских власти, локалне Борачке организациjе и чланови породица погинулих положили су цвиjеће и прислужили свиjеће на мjесту страдања.

На данашњи дан, 21. маjа 1992. године, припадници паравоjних муслиманских снага пресрели су у мjесту Жутица, на регионалном путу Милићи – Сребреница, камион коjим су се превозили радници предузећа „Боксит“ и мjештани села Подравање и из засjеде убили осморо цивила, међу коjима и двиjе жене.

Тог дана убиjени су Слободан Зечић /26/, Миленко Ковачевић /32/, Обрениjа Илић /34/, Мићо Лазаревић /18/, Миљана Обрадовић /54/, Недељко Кандић /38/, Младен Петковић /40/ и Воjислав Шарац /72/.

Предсjедник општинске Борачке организациjе Драгутин Ђуричић изjавио jе Срни да се пуким случаjем неколико људи биjегом у шуму спасило сигурне смрти.

„Таj догађаj, као и напад муслиманских снага на камионе предузећа `Боксит` у Кољевић Пољу, коjи се такође десио првих дана рата, потврђуjе ко jе овдjе заправо желио рат и крвопролиће. Трагична jе и чињеница да за те злочине jош нико ниjе одговарао, а сумњам да ће и одговарати“, рекао jе Ђуричић.

Након рата, на мjесту злочина подигнута jе спомен-плоча коjа jе недуго потом оштећена и срушена.

Плоча jе приjе двиjе године, уз ангажовање локалне Борачке организациjе и Организациjе породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила, те општинских власти, враћена на мjесто масакра.

Поводом 22 године од убиства српских цивила у Жутици, данас jе у Спомен-соби у Милићима служен парастос свим погинулим српским борцима и цивилима, у посљедњем отаџбинском рату.

Извор:https://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/baneri/srna.png

 

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: