fbpx
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Хитлеров дух оживљава: „Мајн кампф“ у продаји у Немачкој

Први пут након 70 година „Меин кампф“ (Моја борба) немачког нацистичког вође Адолфа Хитлера од 8. јануара 2016. биће пуштен у продају у Немачкој.

Адолф Хитлер и Бенито Мусолини

Поновно штампање књиге забрањено је након Другог светског рата од регионалне баварске владе у чијем власништву су била ауторска права. Са 1. јануаром 2016. ауторско право је истекло и Институт за савремену историју у Минхену одлучио је да објави ново издање „Меин Кампфа“.

Нова књига носиће назив „Хитлер, Меин Кампф, Критичко издање“.

Ново критичко издање с хиљадама напомена, коментара и референци академика има за циљ да покаже да је „Меин Кампф“ лоше написан, а не моћан и заводљив.

Многе јеврејске групе су поздравиле ову публикацију истакавши да је важно да постоји критичко издање како би помогло да објасни холокауст. На новом издању радило се од 2009. године, а биће објављено у два тома и коштаће 59 евра.

Прво издање „Меин Кампфа“ одштампано је 1925, осам година пре него што је Хитлер дошао на власт. До 1945. у Немачкој је објављено око 12,4 милиона копија од којих је Хитлер добијао проценат на основу ауторских права.

И даље табу у Израелу

Политички манифест „Меин Кампф“ Адолфа Хитлера остаје табу књига у Израелу где централно место у друштву и образовању чини геноцид за време Другог светског рата.

У Израелу је до сада била строго забрањена свака публикација књиге, саопштило је тамошње Министарство културе и додало да не очекује да ће многи издавачи у земљи пожелети да објаве ту антисемитску књигу.

– Не бих издао ту књигу и да ми плате – изајвио је Франс пресу Мари Гринфилд, представник куће Гефен специјализоване за књиге о историји јудаизма.

(Н1)

 

Извор: СРБИН ИНФО

 

Везане вијести:

Хитлерова књига поново на полицама књижара

Павелић и Хитлер досолили пљачку

Филм о Хитлеру поделио Немачку

 

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: