arrow up

Подијелите вијест:

ЕВРОПУ ПОДСЈЕТИТИ НА ЗАСЛУГЕ СРПСКОГ НАРОДА У ИСТОРИЈИ И НАУЦИ

Smilja_Avramov-856a6172 (1)Професор Смиља Аврамов изjавила jе данас да Европу и свиjет треба подсjећати на огромне заслуге српског народа, а приjе свега на то да су српски научници “ударили темеље данашњоj технолошкоj револуциjи”.
“Треба подсетити Европу, па и свет на историjске заслуге српског народа човечанству, не само кроз ратове коjе смо заjедно водили у протекла два века, него пре свега кроз научни допринос кога су свету подарили велики српски умови и ударили темеље данашњоj технолошкоj револуциjи”, рекла jе Аврамов.

Она jе примаjући од предсjедника Србиjе Томислава Николића Сретењски орден првог степена, за нарочите заслуге у области научне и просвjетне дjелатности, поручила да jе за Србиjу сада од пресудног значаjа питање коjим путем кренути послиjе тешке кризе у коjу jе упала своjом али и туђом кривицом.

Аврамов jе указала да jе српски народ неправедно распарчан, сатанизован, лишен колиjевке своjе духовности и битисања.

Србиjи jе, како jе истакла, прекроjена историjа уз вjештачки исконструисане оптужбе на рачун поjединих хероjа, док су жртве геноцида осуђене на презир и заборав.

Аврамов jе оциjенила да данашњи добитници ордена поводом Дана државности Србиjе, примаjу та одликовања као позив и као опомену да у овом критичном тренутку уjедине све снаге у успостављању и обнови српске државе.

 

Извор: tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat_novo/2014/srna.png

Везане виjести:

СМИЉА АВРАМОВ Немачка наставља нацистичку политику …

СПЦ одликовала др Смиљу Аврамов „за делатну … – Jadovno 1941.

Геноцида над Србима нема у читанкама – Jadovno 1941.

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Ilija Ivanović

He was born in 1928 in the village of Podgradci, Bosanska Gradiška County.

Vasilije Karan

Banja Luka He narrates: I was striding in the column which was taking

Mile Vukelja

He was born on 16 of November 1930 in the village of Donja

Branko Graonić

He was born on 23 November 1939 in the village of Velika Žuljevica,

Tomo Lučić

He was born on 1 March 1931 in the village of Bistrica, Žepče

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​