arrow up

Podijelite vijest:

BRKIĆ: BRAMERC NIJE ISPUNIO OBEĆANJA

Serž Bramerc
Serž Bramerc

Predsjednik Gradske organizacije porodica zarobljenih, poginulih boraca i nestalih civila Banjaluka Stanislav Brkić izjavio je da glavni tužilac Haškog tribunala Serž Bramerc nije ispunio nijedno obećanje koje je dao porodicama srpskih žrtava rata u vezi sa procesuiranjem najkrupnijih predmeta ratnih zločina nad Srbima u BiH.

„Bramerc do sada ništa nije uradio da konačno pred Sudom BiH budu procesuirani `najkrupniji predmeti` ratnih zločina počinjenih nad Srbima, kao što su Atif Dudaković, Sakib Mahmuljin i mnogi drugi“, rekao je Brkić Srni.

Komentarišući za danas najavljeni početak trodnevne posjete Bramerca Sarajevu i Mostaru, Brkić je rekao da Bramerc tamo namjerava održati predavanje kako treba optuživati nevine Srbe za ratne zločine i zaštititi Bošnjake i Hrvate.

Brkić kaže da Bramerc nema namjeru da dođe u Banjaluku, jer su Srbi unaprijed optuženi za ratne zločine, prije nego što je „i počeo projektovani rat koji su dogovorili SAD i Velika Britanija sa Francuskom“.

„Porodice poginulih iz Republike Srpske godinama ukazuju na nerad Suda i Tužilaštva BiH na procesuiranju ratnih zločina nad Srbima i čekaju, ali je strpljenju došao kraj“, istakao je Brkić.

Brkić je zaključio da za to dodatnu krivicu snose srpski predstavnici u zajedničkim institucijama BiH, koji isključivo gledaju vlastiti interes, a ne porodice poginulih.

Glavni tužilac Haškog tribunala Serž Bramerc trebalo bi da od danas do srijede, 7. oktobra, boravi u Sarajevu i Mostaru, gdje će studentima univerziteta ova dva grada održati predavanja o savremenim izazovima međunarodnog krivičnog pravosuđa.

Izvor: tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat_novo/2014/srna.png

Vezane vijesti:

BRAMERC NEPRAVEDNO USLOVLJAVA SRBIJU – Jadovno 1941.

Saopštenje za javnost povodom intervjua glavnog tužioca …

poziv srpskim poslanicima na jedinstvo u slučaju „džaferović“

 

NAJNOVIJE VIJESTI

Dobrila Kukolj

Banjaluka Svjedoči: Rođena sam u jednom od najljepših sela ko­je je smješteno na

Svjedoci pakla

Došao je kraj ćutanju o stradanju Srba. U kon­tek­stu pro­mijenjenih istorijskih okolnosti, a

Uvod

Tragao sam za pravim a neupadljivim naslovom za ovu knjigu, jer su za

Rezime

Bez obzira na eventualna reagovanja na ovu knjigu, autor konstatuje jednu tragičnu či­nje­nicu

Vasilije Karan

Banja Luka Kazuje: Koračao sam u koloni koja je vodila u Jase­no­vac. Kolona

Branko Graonić

Rođen 23. novembra 1939. godine u selu Velika Жuljevica, Bosanski Novi Kazuje: Rođen

Danica Praštalo

Rođena 14. marta 1933. godine u selu Aginci, Bosanska Dubica Svjedoči: Davne 1933.

Miloš Ćirić

Rođen 9. aprila 1937. godine u Gornjim Podgradcima, Bosanska Gradiška Piše: Moja sjećanja

Đuro Savatić

Rođen 6. maja 1927. godine, Starčevica, Banjaluka Kazuje: Otac Todor, rođen 1902. godine.

Tomo Lučić

Rođen 1. marta 1931. godine u selu Bistrica, opština Жepče Kazuje: Moji roditelji

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​