
Рибник- Огроман допринос 17. Лаке пјешадијске бригаде (ФОТО/ВИДЕО)
У пограничној општини Српске, Рибнику, обиљежене су 24 године од формирања 17. лаке пјешадијске бригаде, која је дала значајан допринос у стварању Републике Српске.У овој општини обиљежен је и Дан других ратних јединица са подручја Рибника и Кључа. У знак сјећања на њих, служен је парастос, а бројне делегације положиле су вијенце на спомен обиљежја. Кроз редове 17. лаке пјешадијске бригаде, током протеклог рата, прошло је око четири и по хиљаде бораца из Рибника и Кључа. Ова бригада била је интервентна, увијек присутна на ратиштима на којима је било најтеже. Петар Арамбашић, командир друге чете првог батаљона 17. бригаде, каже да је ова бригада прошла сва ратишта у Српској. –













