
Vučić o referendumu u RS: Raspakivanje Dejtonskog sporazuma bio bi problem za sve!
Premijer Aleksandar Vučić upozorio je sinoć da onaj ko pokušava da “raspakuje” Dejtonski mirovni sporazum, pravi problem svima bez obzira što, kako je rekao, taj sporazum nije idealan. – Plašim se svega i svačega ako to neko bude pokušao. Srbja ima obavezu kao potpisnica Dejtonskog sporazuma, ali i zato jer ima svoj narod preko Drine. Zato je naše da uradimo sve da smanjimo tenzije – rekao je premijer. Srbija, podsetio je Vučić, nije podržala referendum, ali joj, kako je rekao, ne pada na pamet da se meša. To je, kazao je, racionalno i po tom pitanju su jedinstveni predsednik Srbije i Vlada Srbije. – Naša zemlja je dala racionalan, ozbiljan









![Više nije riječ o praznicima Republike Srpske, nego o direktnom osporavanju državnog pravosuđa, ističe OHR [Al Jazeera]](https://jadovno.com/wp-content/uploads/2016/09/Americka_ambasada_u_Sarajevu.png)



