
Obilježavanje Dana ulaska srpske vojske u Banjaluku 1918. godine
U Banjaluci će u utorak, 22. novembra, biti obilježen Dan ulaska srpske vojske u Banjaluku 1918. godine, a u organizaciji odbora za njegovanje tradicije oslobodilačkih ratova Republike Srpske i Srbije. Predsjednik Odbora Vlade Republike Srpske za njegovanje tradicije oslobodilačkih ratova Milenko Savanović istakao je da zajedničko obilježavanje Republike Srpske i Srbije govori o značaju tog događaja. On je podsjetio da su srpske snage, u kojima je bilo oko 25.000 srpskih dobrovoljaca iz BiH, 21. novembra 1918. godine oslobodile Banjaluku. “Danas postoje neke kvaziistoriografske snage koje pokušavaju revizijom istorije da žrtvu prikažu kao agresora, odnosno okupiranu zemlju kao agresorsku i to je problem koji srpski narod ima u svojoj istoriji, a












