
Osuda divljanja hrvatskih desničara
Demokratski savez Srba u Hrvatskoj najoštrije osuđuje subotnje divljanje hrvatskih desničara u Zagrebu i govor mržnje prema pripadnicima srpske zajednice i svim civilizovanim hrvatskim građanima sa antifašističkim uvjerenjima. “Iako je riječ o političkim marginalcima koji privlače pažnju na sebe, njihove aktivnosti su opasne jer truju javni prostor i održavaju na snazi atmosferu tenzija i isključivosti, te mogu uticati i na izazivanje pojedinačnih incidenata, naročito u osjetljivijim međunacionalnim sredinama”, saopšteno je iz Demokratskog saveza Srba. U ovom savezu očekuju da pravosudne institucije najoštrije sankcionišu ovakvo ponašanje i demonstriraju politiku nulte tolerancije u zaštiti antifašističkih vrijednosti. Autohtona – Hrvatska stranka prava /A-HSP/ organizovala je u subotu, 17. decembra, protest u centru Zagreba












