
Kazna “Hajduku” zbog skandiranja “Ubij Srbina”
Evropska fudbalska unija /Uefa/ kaznila je Fudbalski klub “Hajduk” iz Splita igranjem utakmice pred praznim tribinama zbog skandiranja “Ubij Srbina” na meču protiv “Levskog” u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Na sajtu “Hajduka” objavljeno je da je UEFA kaznila klub i novčano sa 55.000 evra, od kojih je 50.000 “zbog rasističkog skandiranja”, a 5.000 evra “zbog ubacivanja raznih predmeta u teren”. U saopštenju se dodaje da je “Hajduk” prijavila Uefi organizacija FARE – “Fudbal protiv rasizma u Evropi”. Splićani su najavili žalbu na odluku Uefa, napominjući da su dobili pohvale od delegata za organizaciju meča visokog rizika protiv “Levskog” u Dugopolju. Prije dvije godine “Hajduk” je zbog ustaških obilježja na tribinama












