
Нобило: Хрватска ће бити проглашена агресором на БиХ, Херцег-Босна је била парадржава
Загреб – Угледни хрватски адвокат Анто Нобило, широј бх. јавности познат као адвокат генерала ХВО-а Тихомира Блашкића током суђења у Хагу, казао је у разговору за ИНС како ће другостепена пресуда бившем војном и политичком врху тзв. Херцег-Босне на челу са Јадранком Прлићем, која ће бити објављена у новембру ове године, вјероватно потврдити учешће Хрватске у међународном оружаном сукобу у Босни и Херцеговини деведесетих година прошлог вијека. Нобило, најпознатији по брањењу бројних особа из јавног живота, за ИНС је отворено говорио о тзв. Херцег-Босни и покушајима да се она реафирмира, чему смо свједочили и јуче на обиљежавању њене 24. годишњице у Мостару и Грудама. “Херцег-Босна је идејно требала бити организацијска












