fbpx
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Агент ФБИ поново отвара случај Ане Франк: Ко је издао девојчицу?

Верује се да је породицу открио Гестапо, мада је музеј Кућа Ане Франк прошле године објавио студију која указује на то да је склониште можда откривено случајно.

Фото: Wikimedia Commons
Фото: Wikimedia Commons

Упркос деценијама истраге, још постоје питања у вези са случајем Ане Франк на која није одговорено. Како је пронађено склониште у којем се Ана Франк скривала за време Холокауста и данас је мистерија, иако је њен отац Ото, једини преживели члан породице, провео године покушавајући да дође до одговора, преноси Ментал Флосс.

Ипак, један бивши агент ФБИ планира да поново отвори застарели случај, преноси Гардијан.

Винс Панкоке и његов тим од 19 форензичких стручњака покушаће помоћу нових метода да утврде како су се догађаји одвијали пре него што је Ана одведена у Берген-Белсен, где је умрла највероватније од тифуса.

Панкоке, који је последњих година радио на питањима колумбијског наркотика путем прикривених истрага, рекао је: „Ми не покушавамо да упиремо прстом или гонимо. Ја само покушавам да решим последњи случај моје каријере. Не постоји закон који ограничава истину“, рпреносу Гардијан.

Цео ток процеса биће бележен на сајту „Cold Case Diary“, а резултати истраге требало би да буду објављени 4. августа 2019. године, 75 година након откривања склоништа Франкових.

Верује се да је породицу открио Гестапо, мада је музеј Кућа Ане Франк прошле године објавио студију која указује на то да је склониште можда откривено случајно.

Панкоке наводи да је открио документа везана за хапшење Франкових, за које се раније веровало да су уништена, а која су заправо послата у САД након Другог светског рата и тек недавно декласификована, преноси б92.

Истраживачи ће такође извршити детаљну анализу архива Куће Ане Франк, као и бројних записа изјава сведока и саслушања у вези са овим случајем.

Извор: НЕДЕЉНИК

Везане вијести:

Прича Ане Франк | Јадовно 1941.

Нацизам само променио лице | Јадовно 1941.

На данашњи дан рођена најпознатија јеврејска жртва Холокауста

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: