Представници „Двери“ у Бањалуци најавили су формирање друштва пријатеља ове организације, а Обрадовић у интервјуу за Пресс РС отворено признаје да у РС имају много већу подршку него у матици.
– Када дођемо овде, много слободније дишемо него у Србији. Ми овде осећамо атмосферу, која дубоко подржава ово што радимо. РС је пример српског националног достојанства и највећа српска победа у последњих 20 година – каже Обрадовић.
Зашто су „Двери српске“ одлучиле да активно уђу у политику?
– Пробали смо све друге начине, издавали смо књиге и часописе, држали трибине, интернет презентације, уличне манифестације попут породичних шетњи, али све је то доведено у питање јер се политика не мења. Страначко-паразитска елита која влада Србијом заробила је земљу. Зато само укључивањем у политику нешто може да се промени. При томе, нећемо формирати странку, већ ћемо изаћи на изборе као независна листа младих породичних људи.
Шта то нуде „Двери“ што до сада није понудила ниједна друга политичка опција?
– Ми смо породицу и породичне вредности ставили на прво место, а проблем беле куге као државни приоритет број један.
– Највећи наш добротвор је српска дијаспора, а у последње време добијамо помоћ малих и средњих предузећа, која су највише угрожена од владајућег режима у Србији. Никада нисмо узимали новац страних донатора, од домаћих тајкуна и из дилова са политичким странкама.
Од чега живите ви и челни људи „Двери српске“?
– Половина људи у УО је професионално ангажована у „Дверима“, а остали раде у приватном или јавном сектору.
Верујете ли да ћете освојити више гласова од ЛДП-а, који заговара независност Косова?
– „Двери“ ће бити највеће политичко изненађење наредних избора у Србији јер народ грозничаво тражи алтернативу и актуелној власти и опозицији.
Чиме ћете убедити грађане да у случају да дођете на власт нећете постати као и остали политичари?
– Грађани су толико пута преварени да више не верују никоме. Ми им кажемо да не верују ни „Дверима“, али да се распитају шта смо радили последњих 12 година и за шта смо се залагали. Распитајте се у Чачку ко је тај Бошко Обрадовић, ко су му родитељи, како живи његова породица… Ако грађани први пут провере оне за које ће гласати, „Двери“ ће бити највеће изненађење избора.
Многи вас називају утопистима. Како то коментаришете?
– Утопија је идеја о нашем уласку у ЕУ. Без замрзавања преговора са ЕУ, без окретања себи и подвлачења црте о томе шта је урађено за 11 година придруживања ЕУ, без закона о испитивању порекла имовине свих политичара од 1989. године до данас, без онемогућавања даље приватизације природних и стратешких добара Србије, плашим се да Србија не постане утопија.
„Двери“ су по сваку цену против уласка у ЕУ. Зашто?
– По сваку националну цену.
Екстремни смо само у љубави према отаџбини!
Често вас сврставају у друштво десничарских организација попут „Образа“ или „1389″, чија се забрана најављује. Да ли вам то смета? – Када некога желите да елиминишете из друштвене утакмице, онда му залепите етикету, не дајући му прилику да одговори шта он у ствари јесте. У те оптужбе на наш рачун више нико не верује. „Двери“ су екстремне једино у својој љубави према свом народу и својој отаџбини.
Идеја о уласку у ЕУ која се распада јесте идеја фанатизма за коју је актуелна политичка елита спремна да жртвује све националне интересе.
Како решити проблем Косова?
– Тај проблем није настао преко ноћи. Отимање Косова је почело 1945. године, када је Тито забранио повратак 200.000 Срба на Космет. Решење је у прекиду било каквих преговора са тзв. приштинским режимом и враћање читавог процеса у Савет безбедности УН и на Резолуцију 1244.
Где су српска војска и полиција на Косову? Зар то не предвиђа Резолуција 1244?
– Да ли је званични Београд од 1999. године икада тражио повратак до 1.000 припадника српске војске и полиције и цариника на Косово?!
А да ли ће „Двери“ то тражити?
– Апсолутно! То је дипломатски потез који показује да је Србија заинтересована за Косово.
Али на Косову живи 90 одсто Албанаца!
– У Србији има места за сваку националну мањину. Ми немамо проблема са албанском мањином, већ са отимањем државне територије Србије. Нема никаквих преговора о статусу Косова. Може само да се преговара о статусу албанске националне мањине унутар државе Србије.
Д. Момић
Извор: republikasrpska.pressonline