Помен поводом 27 година од убиства Срба на Миљевачком платоу, код Дрниша у Хрватској, служен је данас у Цркви Светог Марка у Београду. Помену су присуствовали представници удружења избјеглих Срба из Хрватске, чланови Удружења породица несталих и погинулих лица „Суза“, који су истакли да 27 година чекају на ексхумацију и идентификацију, како би достојно сахранили своје страдале у породичне гробнице.
Након парастоса, представници Удружења и присутни грађани положили су Ташмајданском парку вијенце и цвијеће код споменика убијеним Србима у ратовима деведесетих година прошлог вијека.
На подручју Миљевачког платоа, код Дрниша, 21. јуна 1992. године догодио се монструозан злочин над српским припадницима територијалне одбране, у присуству припадника Мисије УН – Унпрофора.
У нападу хрватске војске убијено је 40 Срба, а неколико је рањено и заробљено.
Српско село Нос Калик спаљено је до темеља, један дио становништва је побијен, а други интерниран на острво у шибенском архипелагу. Тијела погинулих су масакрирана, бачена у крашку јаму и затрпана смећем.
Посмртни остаци су ексхумирани два мјесеца касније, али због тешког стања у ком су била тијела, нису сви идентификовани.
Дванаест тијела је неексхумирано и налазе се у заједничкој гробници на Книнском гробљу.
Ово је један од пет парастоса које организује Удружење породица несталих и погинулих лица „Суза“ за Србе који су масовно пострадали у рату деведесетих у Хрватској.
Парастоси се служе и за страдале у операцијама хрватске војске „Масленица“, „Бљесак“, „Олуја“ и „Медачки џеп“.
Извор: СРНА