arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Зворник: Као нестали још се воде 24 војника и 30 цивила

На подручју Зворника још се траже 24 припадника Војске Републике Српске и 30 цивила који су нестали у протеклом рату, рекао је данас предсједник Скупштине градске организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Зворник Бошко Тијанић.

 Зворник Фото: СРНА
Зворник Фото: СРНА

Тијанић је, након сједнице Скупштине ове организације, изјавио новинарима да је тражење несталих војника и цивила дугогодишњи проблем на чијем се рјешавању непрекидно инсистира.

Он је додао да ће задаци Скупштине и убудуће бити усмјерени на побољшање услова живота породица борачких категорија, стамбено збрињавање, као и запошљавање дјеце погинулих бораца.

Према његовим ријечима, Скупштина је донијела одлуку о формирању одбора демобилисаних бораца у чијем ће саставу претежно бити родитељи погинулих и заробљених бораца и несталих цивила.

Скупштина Градске организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Зворник усвојила је финансијски и извјештај о раду за прошлу, те финансијски план и програм рада за ову годину.

На сједници је донесена одлука о промјени назива организације у Градска организација породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Зворник, сходно промјени статуса града Зворника.

Извор: Радио Телевизија Републике Српске

 

Везане вијести:

Суђење Орићу: Свједок потврдио заробљавање српских војника у Залазју

Ухапшен Мирзет Омеровић због откривања свједока у случају против Насера Орића

Пут по згаришту

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Sadržaj

Autorica Zdenka Novak, rođena 26. novembra u Zagrebu u imućnoj jevrejskoj obitelji, istinitu

Izrael

“Što je u jednom imenu?”, kaže Julija kad čuje da je Romeo jedan

Zagreb

U Zagrebu nakon četiri godine! U početku sam osjećala samo umor i neku

S partizanima

Kad je početkom rujna Italija kapitulirala, na Sušaku je nastala prilična panika. Iako

Na Sušaku

Od lipnja 1941. pa do kapitulacije Italije u jesen 1943. godine živjela sam

Pad Jugoslavije

Početkom 1941. još se ništa nije bilo promijenilo u našem svakodnevnom životu. Ja

Udaja

Oženili smo se 2. rujna 1940. godine. Fritz je bio isto tako skroman

Rat

Krajem semestra u Pariz su došli moji roditelji i Mira. Tata je produžio

Pariz

Koliko god mi je bilo teško ostaviti Fritza, moram priznati da mi je

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​