arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Podijelite vijest:

Zašto?

Svaki čovek svojim mrtvima postavi obeležje, kao spomen da su postojali i svet svojim životom obdarili. Svaki narod, onima koji su za njih u ratovima ginuli, podigne obeležje, za spomen na njihovu žrtvu. Dirati u te spomene mrtvima je vandalski čin jer znači, ne puko rušenje kamena, već uznemirenje duše pokojnika koja žive ne može u tom činu zaustaviti.

Takav vandalski čin dogodio se nekog od prethodnih dana (ili noći) u selu Čelebić, na spomen-groblju na Barjaku. Spomen-ploču sa imenima stradalih Čelebićana u ratu 1992-1995.godine, nepoznata osoba (ili osobe) su u bezumnom činu mržnje razlupale. Time su povredili osećanja ne samo Srba nego svakog čoveka koji poštuje svoje i tuđe pokojnike i uspomene. Ovakvi događaji ne doprinose dostojanstvu i spokojnom životu ljudi, ma koje vere i nacije bili, a verujemo i da ne odražavaju stavove, niti imaju podršku, većine stanovnika opštine Livno.

Ceo slučaj je prijavljen nadležnim organima i očekujemo njihovo iskreno angažovanje na pronalaženju i sankcionisanju počinioca.

Udruženje Ognjena Marija Livanjska

NAJNOVIJE VIJESTI

Pripreme za nastavu

Krenut ćemo poslije doručka, trotoarom. Ići ćemo slobodno, bez neke kolone, da ne

Svrabara

Došla je medicinska sestra sa tri čovjeka koji su nosili velike naramke nekog

Vlak za Bajmok

Kamo ćemo? Pa opet u vagon. Marveni, dakako! Slika uobičajena – peć gori,

Čekamo vlak za Baju

Konačno zviždi, fućka lokomotiva. Počinje graja, glasno se razgovara… Motam ceradu, a ona

U Pečuhu smo

„Dižite se i iznosite stvari“, oglasi se Stevo. Sve smo iznijeli i poredali

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​