arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

У Москви одиграна представа „Солунци говоре“

http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/prvi_svjetski_rat/solunci_govore.jpg

Представа „Солунци говоре“, документарна драма Антониjа Ђурића, представљена jе публици у Москви у оквиру фестивала „Златни витез“.

Млади глумци из Републике Српске и Србиjе извели су представу пред пуном салом театра „Модерн“, а међу публиком jе било и Срба коjи живе и раде у Москви, саопштено jе из Академиjе умjетности Универзитета у Бањалуци.

Током представе руска публика се упознала са наjтежим тренуцима српске историjе 1914. и 1915. године.

Ова историjска драма рађена jе у копродукциjи академиjа умjетности из Бањалуке и Београда и као таква jе и позвана на фестивал „Златни витез“, гдjе представља и Србиjу и Републику Српску.

Комад, настао поводом обиљежавања 100 година од почетка Првог свjетског рата, представљао jе Републику Српску и Србиjу у конкуенциjи шест земаља.

Конкуренциjа у такмичарском диjелу програма фестивала „Златни Витез“ jе изузетна, а наступаjу наjеминентниjа позоришта из Русиjе и Европе.

Фестивал jе почео 25. новембра и траjаће до 5. децембра.

Представа „Солунци говоре“ премиjерно jе изведена у Бањалуци у априлу, а потом и у Београду и од тада се игра на репертоару београдског Народног позоришта.

Извор: http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat_novo/2014/srna.png

Везане виjести:

Нови Сад 14. и 22. октобар: Програм обележавања 100 

Антониjе Ђурић: Подсећање на стогодишњицу … – Jadovno 1941.

Антониjе Ђурић: Чуjеш ли Србине, вапаj отаџбине!? – Jadovno …

НТОНИЈЕ ЂУРИЋ: СРБИЈА ЈЕ ВЕЧНА ДОК СУ ЈОЈ ДЕЦА ВЕРНА

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Добри мој!

Кажеш „Не желим тамо да идем. Отерали су ме. Нас су отерали. Нећу

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​