arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Podijelite vijest:

SRBI NE MOGU BITI ZADOVOLjNI SVOJIM POLOŽAJEM

mostar.jpgSrbi u Mostaru nisu ni ekonomski ni politički faktor i ne mogu biti zadovoljni svojim položajem u ovom gradu, izjavio je predsjednik Srba u Gradskom vijeću Mostara Nedjeljko Prljeta.

Prema njegovim riječima, dio Srba koji je tokom rata ostao u Mostaru danas je u poznim godinama, a povratnici su se uglavnom vratili u prigradska naselja, gdje se bore sa elementarnim životnim problemima.

Prljeta je upozorio da Srbi, koji su u posljednjih 100 godina dali veliki doprinos Mostaru, sada zauzimaju 23 mjesta od 600 u Gradskoj upravi.

„Na nižim nivoima Srba nema ili ih ima jako malo. U Mostaru imamo 50-ak srednjih i osnovnih škola, a niti jedna ne nosi ime nekog Srbina“, rekao je Prljeta za sarajevsko „Oslobođenje“, te dodao da su mijenjana imena škola koja su nosila imena Alekse Šantića i Svetozara Ćorovića.

Prljeta je naglasio značaj koji za Srbe ima povratak vladike Grigorija u Mostar.

„Gradi se nova saborna crkva i sve to daje sigurnost ljudima da se mogu u Mostaru osjećati slobodnima“, zaključio je Prljeta.

Izvor: srna

 

NAJNOVIJE VIJESTI

Dara Banović

Dara Banović, iz sela Veliko Palančište, opština Prijedor, Republika Srpska, je živi svjedok

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​