arrow up

Podijelite vijest:

Skandal na HRT-u, kaluđer branio NDH

Kaluđer iz dominikanskog samostana u Splitu Luka Prcela jutros je na misi, koju je prenosila Hrvatska televizija, promovisao ustaški režim – zločinačku Nezavisnu Državu Hrvatsku /NDH/ i poručio da hrvatski narod ne smije dopusti da bilo ko po njemu “pljuje”.

HRT

On je zamjerio hrvatskom predsjedniku Kolindi Grabar Kitarović što je izjavila da NDH nije bila nezavisna i da je bila zločinačka, te zapitao – ko kaže da je današnja Hrvatska država nezavisnija od one koja je bila od 1941. do 1945. godine.

“Ako je morala to reći pred Amerikancima, onda postavljam njoj pitanje zašto nisi rekla – pa nismo mi Hrvati bacili atomsku bombu na Hirošimu i Nagasaki.

Pa nismo mi bombardovali ni Drezden, ni Hamburg. Koga smo mi zapravo ubili izvan svojih granica?”, zapitao je Prcela.

Prcela je rekao da su dva posljednja predsjednika Hrvatske bili predsjednici antihrvatske države.

“Ma, dosta više da sami po sebi pljujemo. Dosta više što se događalo kroz ovo proteklo vrijeme, za vrijeme ove dvojice predsjednika koji su bili, možemo kazati, predsjednici antihrvatske države”, rekao je Prcela i dodao da mu je drago što je hrvatska boračka kategorija dobila konačno svog ministra.

(Srna)

Izvor: Radio Televizija BN

 

NAJNOVIJE VIJESTI

Mile Vukelja

Rođen 16. novembra 1930. godine u selu Donja Dragotinja, Prijedor Kazuje: Roditelji su

Dobrila Kukolj

Banjaluka Svjedoči: Rođena sam u jednom od najljepših sela ko­je je smješteno na

Svjedoci pakla

Došao je kraj ćutanju o stradanju Srba. U kon­tek­stu pro­mijenjenih istorijskih okolnosti, a

Uvod

Tragao sam za pravim a neupadljivim naslovom za ovu knjigu, jer su za

Rezime

Bez obzira na eventualna reagovanja na ovu knjigu, autor konstatuje jednu tragičnu či­nje­nicu

Vasilije Karan

Banja Luka Kazuje: Koračao sam u koloni koja je vodila u Jase­no­vac. Kolona

Branko Graonić

Rođen 23. novembra 1939. godine u selu Velika Жuljevica, Bosanski Novi Kazuje: Rođen

Danica Praštalo

Rođena 14. marta 1933. godine u selu Aginci, Bosanska Dubica Svjedoči: Davne 1933.

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​