arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Сисачки бискуп не одустаје од напада на Србе

Сисачки бискуп Владо Кошић незадовољан је због премјештања плоче са усташким поздравом из Јасеновца и оптужује хрватску власт да је послушна према српским захтјевима.

Владо Кошић (фото:Hina, Facebook)
Владо Кошић (фото:Hina, Facebook)

Кошић је на свом Фејсбук профилу понашање хрватске Владе назвао „срамотним поступањем шрафцигер-власти“.

– Ако сутра браћи Србима буде сметала хрватска химна, ова ће је власт забранити јер су и усташе пјевале ту химну. Живјела српска Хрватска! – поручује Кошић.

Он је познат по својим радикалним ставовима и говорима након миса у којима је позивао католичке вјернике да се одрекну ђавола и Тита.

Хрватски медији коментаришу да Кошић очигледно не познаје ближу прошлост, пошто се хрватска химна изводила још у вријеме СФРЈ.

Извор: СРНА

Везане вијести:

Скинута усташка спомен – плоча у Јасеновцу

Немачки медији: “Усташки поздрав у Јасеновцу мора срушити хрватску владу!”

Бискуп Узунић: „За дом спремни“ је „дизао морал“ младићима из ХОС-а?!

Пуповац: Китаровићева се сврстала међу оне који измишљају историју

Хасанбеговић: „За дом спремни“ усташки поздрав, али га не треба забрањивати

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Privacy policy

Association of Descendants and Supporters of Victims of Ustashian Concentration Camps in Jadovno

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​