fbpx
Претрага
Close this search box.
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Пронађене кости убијених у нацистичким експриментима

У близини берлинског Института за анторпологију „Кајзер Вилхелм“ пронађен је велики број људских костију које припадају нацистичким жртвама из Другог свјетског рата.

Нацистички експрименти

Археолози су ископали већи број људских остатака, а историчари оцјењују да се ради о костима људи над којима су рађена разна истраживања нацистичких научника.

Међу остацима су дијелови лобања, те зуби и кости које су припадале одраслим људима и дјеци.

Научници ће их анализирати како би се открили пол и доб убијених, а резултати ће бити познати крајем године.

Tоком Другог свјетског рата, Институт је редовно добијао дијелове људских тијела из концентрационих логора, како би се на њима обављала истраживања.

Циљ је био да се докажу нацистичке расне теорије које би оправдале спровођење нацистичке политике.

Бројне остатке који су се у Институту употребљавали за истраживања слао је Јозеф Менгеле, монструозни нацистички љекар, који је на затвореницима у концентрационом логору Аушвиц обављао смртоносне експерименте.

Након капитулације Њемачке, 1945. године, већина материјала и докумената који су кориштени у Институту уклоњена је или уништена, наводе њемачки медији.

Данашње откриће услиједило је двије године након што су грађевински радници на истом мјесту већ откопали људске кости које су уништене, а да прије тога није обављено истраживање на њима, што је подстакло јавну расправу о томе ко је одговоран за такав пропуст.

Извор: СРНА

 

Везане вијести:

Маутхаузен – стратиште у оба светска рата | Јадовно 1941.

Аушвиц: Прво име холокауста

Мученици спасени из пакла | Јадовно 1941.

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: