arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Потребан простор за рад и спомен-собу

Требиње
Требиње

Предсjедништво Борачке организациjе Требиње саопштило jе да треба наћи адекватан простор за спомен-собу и просториjе за рад ове организациjе, као и просториjе за функционисање Стрељачког клуба „Леотар РВИ“ и Стрељачког савеза инвалида Републике Српске.

Потреба за простором услиjедила jе након што jе на посљедњоj сjедници градског парламента прихваћена одлука о приступању измjени Регулационог плана „Засад поље“.

У саопштењу Борачке организациjе Требиње подсjећа се да jе на диjелу локациjе некадашње касарне „Лука Вукаловић“, гдjе jе Борачка организациjа, одлуком Владе Републике Српске 2007. године, добила дио обjекта површине 1.067 метара квадратних, Регулационим планом „Засад Поље“ предвиђена изградња Палате правде.

Предсjедништво jе због тога затражило да се организуjе састанак о овоме са наjодговорниjим људима у Градскоj управи, као и шефовима клубова одборника при градскоj Скупштини.

„Градска борачка организациjа подржава сваку инициjативу коjа доприноси уљепшању нашег града, и довођењу поjединих цjелина у савремене архитектонске оквире, па самим тим и инициjативу правосудних институциjа за измjену регулационог плана и изградњу савременог обjекта Палате правде“, наводи се у саопштењу.

Скупштина jе на приjедлог градоначелника дониjела и закључак о прихватању инициjативе за изградњу Палате правде.

Извор: srna

Везане виjести:

ОСНОВАНО СРПСКО УДРУЖЕЊЕ „ЋИРИЛИЦА“

СТРАДАЊЕ СРБА ПРИКАЗАНО НА ФОТОГРАФИЈАМА

Историчари сложни: Невесињска пушка jе заправо Трећи српски устанак!

 

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Privacy policy

Association of Descendants and Supporters of Victims of Ustashian Concentration Camps in Jadovno

Izdavačka djelatnost

  Рjешењем Министарства просвjете и културе Републике Српске броj 07.030-053-162-5/10 од 22.02.2010. год.

Kad se nebo srušilo

Zdenka Novak | Kad se nebo srušilo Zdenka Novak | When Heaven’s Vault Cracked Autorica

Sadržaj

Autorica Zdenka Novak, rođena 26. novembra u Zagrebu u imućnoj jevrejskoj obitelji, istinitu

Izrael

“Što je u jednom imenu?”, kaže Julija kad čuje da je Romeo jedan

Zagreb

U Zagrebu nakon četiri godine! U početku sam osjećala samo umor i neku

S partizanima

Kad je početkom rujna Italija kapitulirala, na Sušaku je nastala prilična panika. Iako

Na Sušaku

Od lipnja 1941. pa do kapitulacije Italije u jesen 1943. godine živjela sam

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​