arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Podijelite vijest:

Parastos za 13 srpskih boraca, ni danas se ne zna kako su stradali 1995.

Za 13 srpskih boraca stradalih na planini Klekovači u poslednjem odbrambeno-otadžbinskom ratu služen je parastos u Crkvi Svetih mučenika i besrebrenika Kozme i Damjana na Ataševcu kod Drvara.

Prizor iz rata u BiH (Fotodokumentacija „Politike”)

Budući da su stradali vojnici bili i planinari, Planinarsko društvo „Trinaest runolista” organizovalo je memorijalni uspon na Klekovaču, prenosi RTRS.

Sveštenik Saša Crljić izjavio je ranije da je tih 13 srpskih boraca nestalo na toj planini u septembru 1995. godine, posle pada Drvara.

Posmrtni ostaci 12 boraca pronađeni su nekoliko godina kasnije i identifikovani, a za jednim se još traga.

Način na koji su zarobljeni i stradali nije poznat, ali porodice traže da se utvrdi kako su izgubili živote, prenosi Tanjug.

Izvor: POLITIKA

NAJNOVIJE VIJESTI

Privacy policy

Association of Descendants and Supporters of Victims of Ustashian Concentration Camps in Jadovno

Izdavačka djelatnost

  Rješenjem Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske broj 07.030-053-162-5/10 od 22.02.2010. god.

Kad se nebo srušilo

Zdenka Novak | Kad se nebo srušilo Zdenka Novak | When Heaven’s Vault Cracked Autorica

Sadržaj

Autorica Zdenka Novak, rođena 26. novembra u Zagrebu u imućnoj jevrejskoj obitelji, istinitu

Izrael

“Što je u jednom imenu?”, kaže Julija kad čuje da je Romeo jedan

Zagreb

U Zagrebu nakon četiri godine! U početku sam osjećala samo umor i neku

S partizanima

Kad je početkom rujna Italija kapitulirala, na Sušaku je nastala prilična panika. Iako

Na Sušaku

Od lipnja 1941. pa do kapitulacije Italije u jesen 1943. godine živjela sam

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​