arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Обиљежено 96 година од ослобађања од Аустро-Угарске

http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/prvi_svjetski_rat/bijeljina-oslobodjenje-a-u.jpg

Са три испаљена плотуна испред споменика краљу Петру Првом Карађорђевићу у центру Биjељине данас jе одата воjничка почаст српскоj воjсци коjа jе приjе 96 година ослободила град и Сембериjу након аустоугарске окупациjе и анексиjе БиХ.

У почасном воду на свечаности у центру града био jе и вод полициjе Републике Српске.

У молитвеном сjећању Његово преосвештенство владика зворничкио-тузлански Хризостом напоменуо jе да jе у Првом свjетском рату, коjи jе почео приjе сто година, српски род изгубио око 28 одсто становништва.

Након парастоса свим српским погинулим и умрлим воjницима и добровољцима у Великом рату и свим отаџбинским ратовима, владика Хризостом jе позвао народ да чува традициjу и сjећање на српске jунаке и њихову праведну борбу против ропства, за слободу, мир и достоjанство човjека, ма гдjе да почиваjу у свиjету.

На споменик краљу Ослободиоцу виjенце су положиле делегациjе Градске управе, Борачке организациjе и Градског удружења потомака и поштовалаца ратних добровољаца 1912.1918. године, коjе jе и организатор данашњег обиљежавања jубилеjа.

Предсjедник овог удружења Петар Вуjичић jе у обраћању на свечаности поручио да српски jунаци и славна историjа испуњена борбом за слободу и част рода треба да буде начин живота и дjеловања у све дане, а не само на годишњице и велике празнике.

Извор:http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/baneri/srna.png

Везане виjести:

Ура Срби, напред у отаџбину!

ОТКРИВЕНА СПОМЕН-ПЛОЧА БОРЦИМА ИЗ ПРВОГ СВЈЕТСКОГ РАТА

ОСВЕШТАН ХРАМ – ПРВА ВОЈНА ЦРКВА У СРПСКОЈ

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Matura

Čak i najboljim đacima škola je uvijek pomalo “teret”, pogotovo ambicioznijima u koje

Mladost

Sve u svemu, imale smo sretno djetinjstvo, okružene ljubavlju i brigom, a standard

Predgovor

Prije nekoliko godina boravila sam u Americi i tamo upoznala jednu bibliotekarku koja

Прилози уз књигу

Књига Билогора и Грубишно Поље 1941 – 1991. Početna strana… Садржај поглавља Увод

Internet

Мишљења изнесена на интернет страницама коjе слиjеде су приватна мишљења њихових аутора и

Knjiga gostiju

Poštovani, pozivamo vas da vaše utiske, prijedloge i komentare upišete u našu knjigu

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​