arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Podijelite vijest:

Obilježavanje Međunarodnog dana sjećanja na žrtve Holokausta

Izložba autora Mirka Dimića „Kozarska Dubica – mjesto zločina genocida nad Srbima u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj 1941-1945. godine“ biće otvorena u nedjelju, 27. januara, u Javnoj ustanovi Spomen-područje Donja Gradina, povodom Međunarodnog dana sjećanja na žrtve Holokausta.

Spomen područje Donja Gradina (Foto: RTRS)
Spomen područje Donja Gradina (Foto: RTRS)

Postavka će biti otvorena u 12.00 časova u izložbenoj sali Spomen-područja Donja Gradina, najavljeno je iz te javne ustanove i upućen poziv svim zainteresovanim da prisustvuju ovom događaju.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana sjećanja na žrtve Holokausta u Spomen-području Donja Gradina u nedjelju u 9.30 časova vijenac će položiti poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske Darko Banjac.

Generalna skupština UN usvojila je 2005. godine Rezoluciju o obilježavanju Međunarodnog dana sjećanja na žrtve Holokausta.

Za datum obilježavanja, odnosno sjećanje na milione žrtava stradalih u Holokaustu tokom Drugog svjetskog rata, izabran je 27. januar, dan kada su jedinice Crvene armije 1945. godine oslobodile najveći nacistički koncentracioni logor Aušvic.

Izvor: SRNA

NAJNOVIJE VIJESTI

Privacy policy

Association of Descendants and Supporters of Victims of Ustashian Concentration Camps in Jadovno

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​