Рођен 9. априла 1937. године у Горњим Подградцима, Босанска Градишка
Пише:
Моја сјећања сежу у далеку 1942. годину када су Нијемци бомбардовали Козару и поткозарска села, када су моје село надлијетале „штуке“ – авиони који су ниско летјели и бомбардовали. Сјећам се када је пилана горјела и када су мјештани добили наређење да истакну бијеле заставе на куће тако да је и мене мајка дизала на кров куће да ставим комад чаршафа. Мој дјед је дошао по мене, моју мајку и сестру и ми смо понијели све што се могло понијети. Тако смо ишли петнаестак километара гдје су нас преузели Хрвати и отјерали у Стару Градишку. Ту су дједа оставили, а нас отјерали у Јабланац.
Ту смо били неколико дана, не сјећам се колико, и јели смо оно што смо донијели. Јели смо туцане кукурузе. Како је са нама био и старији стриц Боро, кад год су купили мушку дјецу ми смо се крили у поткровљу свињца тако да смо остали и нисмо отишли ни у Јастребарско ни у Сисак.
Напокон су нас открили и потјерали. Било нас је (колико сам ја прочитао, око 4000) и тад смо отерани за Јасеновац. Цијелим путем су нас тукли и убијали, а ми смо онако гладни и жедни, кад год би уграбили да нас усташе не виде, узимали ону траву и блато са жабокречином и стављали у уста. Цијели дан смо пјешачили и предвече стигли пред жицу (логора). Ту смо заноћили, јер нисмо могли ући унутра, наводно да је био попуњен.
Пред зору су нас кренули даље, дотјерали пред жељезничку станицу и потрпали у сточне вагоне. Путовали смо дуго, не знам колико, тако да су многи помрли у вагонима. У сутон смо стигли у Плетерницу гдје су нас дочекали војници и људи у цивилу. Ти цивили су били кнезови и они су нас распоређивали по селима према Крндији. Ја сам се тако обрео у селу Пожешке Сесвете са мојом породицом, мајком и сестром. Мајку и сестру су смјестили у једну кућу, а мене у другу код Мацечек Веронике. Она је имала ћерку Емицу и унуку Марицу и зета Рек Ферду који је био есесовац. За вријеме мог боравка, дошао је Фердо са фронта, јер је био рањен. За вријеме нашег боравка у Сесветима био је уведен полицијски час за нас, тако да се ми нисмо смјели кретати ноћу.
Када је саграђен логор у селу Бектежу, након осам дана кренули су нас у логор гдје су нас мучили глађу и жеђу. Нису нам дали да пијемо воду из бунара, убијали нас због репе и кромпира.
Након 20 дана у логору се појавио зет Фердо Рек у униформи есесовца. И данас видим тај призор, како су се усташе растрчале по логору да ме траже. Донио је са собом један пакетић хране за моју породицу, а ја сам му потрчао у загрљај на запрепаштење и усташа и других логораша. Тада ме је питао: „Миле, хоћеш ићи са мном?“ Ја сам заплакао и рекао да хоћу, јер код чике има хране. Мада се моја мајка успротивила, моја жеља за животом била је јача од љубави према мајци. Моја бака је дала пристанак да ја идем, а чика Фердо је оставио своју адресу – ако неко преживи да дође по мене. Он је погинуо у Пољској 1944. године, а његова супруга сада прима пензију од Њемачке.
Моја бака је преживјела и сачувала адресу. Када је мој отац дошао из Аушвица 1945. године, дошао је по мене. Ја сам се вратио кући у јесен 1945. године.
Ја мислим да је јединствен случај да један њемачки војник – есесовац узме српско дијете из логора.
Још и данас ја и моја породица обилазимо ту добру жену и ничим јој нећу моћи захвалити за неизмјерну доброту и мајчинску љубав коју ми је пружила.
Након свега, логор Бектеж ничим није обиљежен, ни једним каменом, а толике су жртве остале у њему.