fbpx
Претрага
Close this search box.
Ж | Ž

Подијелите вијест:

„Лудило Албанаца подсетило на ’99“

Србин из Грачанице Филип Стефановић који је био очевидац дешавања у селу Мушутиште каже да га „лудило Албанаца подсећа на оно из 99 године“.

„Одлично говорим албански, па ми није проблем да се слободно крећем међу њима. Сви су наелектрисани и спремни да се обрачунавају са полицијом“, рекао је Стефановић који се налазио са друге стране села, супротно од колоне са аутобусима.

Он је рекао да су неки од њих понели и мотике, виле и остале пољопривредне реквизите, док су скоро сви имали и каменице.

„Поједини узвикују да ће пре погинути него дозволити ‘шкијама’ (погрдан израз за Србе) да кроче опет на Косово, прете убијањем, спомињу жуту куцу…. ужасно је. Колико год ми тешко било да то кажем, саветујем нашим људима да се врате, јер долазак у Мушутиште може заиста да их кошта главе“, рекао је Стефановиц за „Блиц“.

„“Проклете шкије убићемо вас“, „спалићемо вас заједно са вашим црквама“, „није вам место овде“, „УЧК ће вас све послати у Рибе“ (село у ком се налазила злогласна жута кућа), само су неке од парола и коментара који се могу чути у помахниталој руљи“, тврди Стефановиц за „Блиц“.

Три аутобуса са око 150 расељених Срба из Мушутишта код Суве Реке, након више од четири сата чекања, вратили су се назад пошто због протеста Албанаца нису успели да обиђу разрушену цркву Богородице Одигитрије и своја имања.

Аутобуси са Србима око 12 сати у пратњи косовске полиције вратили су се из Суве Реке и запутили се према манастиру Зочиште, код Ораховца где ће пресећи славски колач.

На крају је процењено да нису створени безбедносни услови да Срби дођу до порушеног манастира где су јутрос требали да присуствују литургији.

(Тањуг)

Извор: Б92

 

Везане вијести:

Напето на Космету: Полиција одблокирала пролаз, Албанци се повукли, са каменицама чекају аутобусе са расељеним Србима (ВИДЕО)

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: