arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

КУЋНИ ПРИТВОР ЗА УХАПШЕНЕ СРБЕ

kosovo_etnic.jpg

ГЊИЛАНЕ, (СРНА) – Четворица Срба, предвођена предсjедником српске општине Косовска Витина Срећком Спасићем, наредних мjесец дана ће провести у кућном притвору, уз обавезу да се jедном недjељно jављаjу наjближоj полициjскоj станици и да не напуштаjу куће у коjима живе без знања полициjе, одлучио jе истражни судиjа Окружног суда у Гњилану за регион општине Косовска Каменица Зиjадин Спахиjу.

Властимир Петровић, адвокат ухапшеног полицаjца Сватозара Насковића, изjавио jе новинарима да се четворица Срба, коjи су ухапшени на контролном пункту косовске полициjе у мjесту Бела Земља на путу Гњилане – Кончуљ, терете за кривично дjело кажњиво Кривичним законом Косова – подривање правног поретка, изазивање националне, вjерске и расне мржње и нетрпељивости.

„Истражни поступак се наставља. Веруjем да ће оптужбе jавног тужиоца бити одбачене“, рекао jе Петровић.

Спасић и његови сународници, двоjица општинских службеника и jедан припадник МУП-а Србиjе, послиjе изрицања мjере кућног протвора спроведени су у пратњи специjалне jединице РОСУ до притворске jединице у Гњилану како би преузели личне ствари, а њихов долазак у Клокот, Могилу и Коретиште очекуjе се око 22.00 часа.

Новинарима jе забрањен контакт са осумњиченим Србима, што jе jедна од мjера коjе подразумиjева кућни притвор.

 

 

Извор: срна

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Privacy policy

Association of Descendants and Supporters of Victims of Ustashian Concentration Camps in Jadovno

Izdavačka djelatnost

  Рjешењем Министарства просвjете и културе Републике Српске броj 07.030-053-162-5/10 од 22.02.2010. год.

Kad se nebo srušilo

Zdenka Novak | Kad se nebo srušilo Zdenka Novak | When Heaven’s Vault Cracked Autorica

Sadržaj

Autorica Zdenka Novak, rođena 26. novembra u Zagrebu u imućnoj jevrejskoj obitelji, istinitu

Izrael

“Što je u jednom imenu?”, kaže Julija kad čuje da je Romeo jedan

Zagreb

U Zagrebu nakon četiri godine! U početku sam osjećala samo umor i neku

S partizanima

Kad je početkom rujna Italija kapitulirala, na Sušaku je nastala prilična panika. Iako

Na Sušaku

Od lipnja 1941. pa do kapitulacije Italije u jesen 1943. godine živjela sam

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​