arrow up

Подијелите вијест:

ДА ЕВРОПСКИ ПАРЛАМЕНТ ОСУДИ „ПРОФАШИСТИЧКЕ“ ИЗЈАВЕ РУЖЕ ТОМАШИЋ

Миодраг Линта

Миодраг Линта

Предсjедник Коалициjе удружења избjеглица Миодраг Линта оциjенио jе данас као „профашистичку и проусташку“ изjаву хрватског посланика у Европском парламенту Руже Томашић да ће „ако Хрватска почне чистити своjе двориште, jако пуно Срба из Хрватске морати ићи у Србиjу“.

Линта jе позвао предсjедника Европског парламента Мартина Шулца да jавно осуди изjаве Томашићеве и покрене инициjативу за усваjање резолуциjе коjом ће Европски парламент осудити њено понашање и затражити да jавно реагуjу сви они коjи прихватаjу европске вриjедности и стандарде.

„Ружа Томашић овом и претходним изjавама отворено позива на насиље, линч и говор мржње према преосталим Србима у Хрватскоj“, истакао jе Линта у писаноj изjави.

Он jе указао на то да реторика Руже Томашић, коjа jе и предсjедник Хрватске конзервативне странке, представља jак емотивни ударац и изазива огорчење код жртава српске националности коjе су прошле патње 90-тих година.

Линта jе позвао и Хрватску да jасно осуди понашање Руже Томашић кроз усваjање Декларациjе у Хрватском сабору како би се „у старту зауставило насиље према преосталим Србима у Хрватскоj и покренуо процес повратка отетих имовинских и других права стотинама хиљада протjераних Срба“.

Извор: tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat_novo/2014/srna.png

Везане виjести:

ТОМАШИЋ: МНОГИ ЋЕ ЈОШ МОРАТИ ДА ОДУ У СРБИЈУ

Нови суноврат Хрватске у глиб мржње према … – Jadovno 1941.

УКИНУТИ СТАТУС НАЦИОНАЛНИХ МАЊИНА – Jadovno 1941.

Хрватски званичници гледаjте своjе двориште – Jadovno 1941.

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Ми што нас Вукашинове очи боле..

Ми, зањихани, јадовничком успаванком из суза бакиних. Јадовничани,Ми што нас воде,очи ископане.Вукашинове,Херцеговачке,Kлепачке,Наше свете,

Немања Девић: Логор НДХ Земун, једно од најстрашнијих места ужаса и смрти на територији данашње српске престонице

Стереотип који опстаје до данашњих дана (просто је нејасно како и зашто, вероватно добрим делом нашом инертношћу) је да је логор на Старом сајмишту био само јеврејски логор и да су жртве готово искључиво јеврејске.

Завет и исповест

Узрастање без завета, мора створити слабе, перверзне и користољубиве људе. Нарцисе и егоцентрике.

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​