
Обиљежене 24 године од страдања 56 бораца Новоградске бригаде
У Новом Граду данас су обиљежене 24 године од како је у нападу припадника Петог корпуса такозване Армије РБиХ страдало 56 бораца Новоградске бригаде и три цивила. Тим поводом служени су парастоси у црквама на подручју општине Нови Град, те положено је цвијеће и прислужене су свијеће за страдале. Начелник општине Мирослав Дрљача рекао је да је 11. јануар 1993. године један од црних дана у историји Новоградске бригаде и Новог Града када се догодио најјачи напад Петог корпуса такозване Армије РБиХ. “Они су искористили прилику да преко дијела тадашње Републике Српске Крајине, који није био довољно брањен, нападну с леђа Четврти батаљон и том приликом страдало је 56 бораца











