
Бећковић: Сачувати ћирилицу – окупатори су је забрањивали
Академик Матија Бећковић изјавио је да је довољан разлог да Срби сачувају ћирилично писмо старо хиљаду година то што га је сваки окупатор забрањивао. “И да нема других разлога, то је довољно да оно буде свето и сачувано у сваком народу који се докопао слободе”, рекао је Бећковић за “Вечерње новости” поводом најаве Града Београда да ће донијети конкретне мјере за заштиту традиционалног писма. Академик Миро Вуксановић изјавио је да га је обрадовала та најава и да сматра да би свако добронамјеран волио да се она оствари. “Ако макар и овлаш погледамо улице, стичемо утисак да је то немогуће јер њима одавно већ влада латиница. Поздрављам сваки покушај да се












