arrow up

Подијелите вијест:

„Антифашиста“

Пише: Владимир Фролов

Ivo Josipović, некадашњи председник Р Хрватске, поводом Дана победе гостовао је у емисији њему драге TV B92, као дежурни хрватски антифашиста.

Говорећи о антифашистичкој борби, он без срама и зазора истиче – „obe zemlje su zajedničkim naporima, tada u istoj državi, dale ozbiljan doprinos antifašističkoj borbi“!

Само, Josipović злонамерно превиђа, да је српски народ и у Србији и у Хрватској био носилац антифашистичке борбе, а да су у Хрватској само појединци из редова хрватског народа учестовали у редовима НОБ, све до тајног споразума бравара и мачекових емисара!

Као народ, дали су Хрвати истакнути прилог нацистичко- фашистичким злочинцима, починивши геноцид над Србима, Жидовима и Ромима у NDH!

Извор: Фонд стратешке културе

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Зорка Делић-Скиба

Рођена 1937. године у селу Крухарима, општина Сански Мост Свједочи: Рођена сам 27.

Гојко Ловрић

Рођен 1934. године у селу Клековци, Босанска Дубица, професор Свједочи: Ову истиниту и

Светозар Рубин

Рођен 20. јула 1940. године у селу Горња Омарска, Приједор Свједочи: Мој отац

Јово Шаровић

Приједор, Аеродромско насеље Свједочи: Рођен сам 7. јануара 1937. године у околини Фоче.

Раде Гавриловић

Рођен 10. маја 1933. године у селу Кадин Јеловац, општина Дубица Свједочи: Моји

Преглед података

Ради оријентације о приближном броју жртава хрватског логора смрти Јасеновац прилажемо и овај

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​