arrow up

Podijelite vijest:

Akcija sad!

Stanislav i Rada sa djecom
Stanislav i Rada sa djecom

Hajde da budemo malo konstruktivni pa da vidimo ko je ovdje pomodar sa postavljanjem francuske zastave preko profilne fotke, a ko je zaista spreman da pomogne bližnjem. Pošto u tom simpatičnom modnom gestu, oprostite mi, ali ne vidim da se nekom konkretno pomaže.

Volontiram za humanitarno društvo “Srbi za Srbe“.

Danas sam posjetio jednu porodicu u okolini Banjaluke. Stanislav i Rada žive u teškim uslovima, inače su izbjegli iz Ključa. Жive u kući koju su kupili na kredit sa svoje šestoro djece. Nemaju vodovod pa po vodu idu sa malom cisternom do obližnjeg hidranta.

U teksu priloga  imate vezu na stranicu na kojoj možete uplatiti skromnu donaciju od 10€ ili više, u skladu sa vašim mogućnostima. Da ovoj porodici kupimo šporet.

Za to su čak platili kaznu od 75€ jer nije dozvoljeno natočiti vodu na hidrantu a ne platiti gradskom vodovodu – ali sad je to manje bitno.

Treba im pomoć da kupe šporet na drva.

Dakle pozivam sve jednako, pomodare a i sve patriote koji se bune što nije postavljena fotka Rusije prije neki dan, povodom tragedije ruskog aviona iznad Sinaja u Egiptu. Ili neka druga fotka povodom neke ranije tragedije koja je zadesila Siriju, Liban, Srbiju…

Ovdje imate vezu na stranicu na kojoj možete uplatiti skromnu donaciju od 10€ ili više, u skladu sa vašim mogućnostima:

http://www.srbizasrbe.org/donacije/

To može većina koja se ovih dana žustro raspravlja po društvenim mrežama pa da vidimo koliko će se vas zaista odazvati.

U napomeni možete staviti “pomoć porodici Gavrilović iz Potkozarja kod Banjaluke” ili ne stavljati nikakvu napomenu ako želite da pomognete rad našeg društva kao takav i na taj način pokažete koliko ste spremni da pomognete. A mi ćemo objaviti kome smo pomogli od mnogobrojnih siromašnih porodica koje žive u siromaštvu.

U prilogu kačim fotografiju porodice uz napomenu da su dvoje najstarije djece u momentu kada sam bio u posjeti otišli po vodu.

Kontakt podatke imam ali ih ne mogu objaviti jer nemam saglasnost porodice za to. Ako želite da im lično pomognete dobićete sve u privatnoj poruci.

Akcija sad!

Autor: Pavle Marić

NAJNOVIJE VIJESTI

Ilija Ivanović

He was born in 1928 in the village of Podgradci, Bosanska Gradiška County.

Vasilije Karan

Banja Luka He narrates: I was striding in the column which was taking

Mile Vukelja

He was born on 16 of November 1930 in the village of Donja

Branko Graonić

He was born on 23 November 1939 in the village of Velika Žuljevica,

Tomo Lučić

He was born on 1 March 1931 in the village of Bistrica, Žepče

Gojko Lovrić

He was born in 1934 in the village of Klekovci, Bosanska Dubica County,

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​