arrow up

Podijelite vijest:

Zatvorska kazna za isticanje fašističkih simbola

Istarski demokratski sabor /IDS/ predlaže zatvorsku kaznu za isticanje fašističkih simbola u Hrvatskoj.

Zagreb- Pristalice NDH-a (Foto: Facebook/Igor Premuzic)
Zagreb- Pristalice NDH-a
(Foto: Facebook/Igor Premuzic)

“Budemo li imali većinu u Saboru, zakon će proći. Ako ne prođe, to će značiti da moramo još sazreti kao društvo”, rekao je predsjednik IDS-a Boris Miletić.

Iz IDS-a su naveli da će, prema njihovom prijedlogu izmjena Krivičnog zakona koji će biti upućen u Sabor, biti kažnjiv i ustaški pozdrav “Za dom spremni!”, prenose hrvatski mediji.

U prijedlogu je navedeno i da sve razvijene demokratske zemlje, među kojima su Italija i Njemačka, takvu simboliku kažnjavaju zatvorom.

“Računamo na podršku lijevo-liberalnih stranaka, predstavnika manjina, ali i umjerene desnice. Ustaškoj ikonografiji nema mjesta u hrvatskom javnom prostoru”, naveli su iz IDS-a.

Hrvatska narodna stranka podržala je ovaj prijedlog izmjene Krivičnog zakona.

Izvor: SRNA

Vezane vijesti:

Miletić: Zašto vlasti i dalje ćute o ustaškom divljanju …

NAJNOVIJE VIJESTI

Privacy policy

Association of Descendants and Supporters of Victims of Ustashian Concentration Camps in Jadovno

Izdavačka djelatnost

  Rješenjem Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske broj 07.030-053-162-5/10 od 22.02.2010. god.

Kad se nebo srušilo

Zdenka Novak | Kad se nebo srušilo Zdenka Novak | When Heaven’s Vault Cracked Autorica

Sadržaj

Autorica Zdenka Novak, rođena 26. novembra u Zagrebu u imućnoj jevrejskoj obitelji, istinitu

Izrael

“Što je u jednom imenu?”, kaže Julija kad čuje da je Romeo jedan

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​