arrow up

Подијелите вијест:

За Орешковића Степинац доказ

У специјалној изјави за хрватску јавност премијер Тихомир Орешковић као главни аргумент да је Јасеновац „највећа љага за Хрватску“ понудио је сведочанство Алојзија Степинца

Тихомир Орешковић
Тихомир Орешковић

ЗАГРЕБ – ОД СТАЛНОГ ДОПИСНИКА

У специјалној изјави за хрватску јавност премијер Тихомир Орешковић као главни аргумент да је Јасеновац „највећа љага за Хрватску“ понудио је сведочанство Алојзија Степинца.

”Хрватска влада и ја лично осуђујемо злочине почињене од стране усташког режима. Дан сећања је 22. април а и одавања почасти невиним жртвама логора Јасеновац, за којег је и блажени кардинал Степинац утврдио да је био „највећа љага“ за Хрватску”.

Уплитање Алојзија Степинца у све реакције око не доласка Јевреја, Срба и хрватских антифашиста на званичну комеморацију у Јасеновац свакако ће изазвати нове реакције не само Хрватске, већ и светске јавности.

”Жао ми је што се овај догађај уместо за изражавање страхопоштовања према жртвама користи за политизацију која је непримерена, те води до нових подела у друштву. Све то не само да вређа жртве и њихове породице, него и наноси велику штету РепублициХрватској”, сматраОрешковић.

Долазак у Јасеновац најавио је иТомислав Карамарко, први потпредседник Хрватске владе и шеф ХФЗ-а, рекавши да жали за свима који су страдали у Другом светском рату, па тако и са жртвама комунистичког режима.

Аутор: Ј. Керблер

Извор: НОВОСТИ

 

Везане вијести:

Орешковић: Битно да се канонизација Степинца што пре заврши

Јутарњи: Карамарко да оде у Јасеновац и клекне

Китаровић није успјела да Јевреје и СНВ одврати од бојкота

„Хрватска приказана као мочвара најцрњег фашизма“

 

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Sadržaj

Autorica Zdenka Novak, rođena 26. novembra u Zagrebu u imućnoj jevrejskoj obitelji, istinitu

Izrael

“Što je u jednom imenu?”, kaže Julija kad čuje da je Romeo jedan

Zagreb

U Zagrebu nakon četiri godine! U početku sam osjećala samo umor i neku

S partizanima

Kad je početkom rujna Italija kapitulirala, na Sušaku je nastala prilična panika. Iako

Na Sušaku

Od lipnja 1941. pa do kapitulacije Italije u jesen 1943. godine živjela sam

Pad Jugoslavije

Početkom 1941. još se ništa nije bilo promijenilo u našem svakodnevnom životu. Ja

Udaja

Oženili smo se 2. rujna 1940. godine. Fritz je bio isto tako skroman

Rat

Krajem semestra u Pariz su došli moji roditelji i Mira. Tata je produžio

Pariz

Koliko god mi je bilo teško ostaviti Fritza, moram priznati da mi je

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​