arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Podijelite vijest:

Vukovar: Oduzete srpske zastave

Vukovar
Vukovar

Zagreb – Vukovarsko sremska policija privela je na Badnje veče dve osobe zbog nošenja kapa sa grbom dvoglavog orla i oduzela pet zastava Srbije i jedan pištolj.

U saopštenju, Vukovarsko sremska policija navodi da je sa ulica Borova i sa tamošnjeg centralnog trga Palih boraca oduzeto pet zastava Srbije i jedan pištolj, a od jednog maloletnog Borovčanina kapa crvena beretka sa grbom dvoglavog orla.

Policija dalje navodi da je na ulici uočila automobil u kome su bili 23-godišnjak iz Borova i 30-godišnjak iz Vukovara koji su imali kape sa grbom dvoglavog orla, pa ih je privela.

Saopšteno je i da su u vinkovačkom prigradskom naselju Mirkovci u petak ujutro prilikom paljenja badnjaka, od 24-godišnjaka i 18-godišnjaka iz Mirkovaca oduzete su dve zastave Srbije, od 18-godišnjeg Mirkovčanina oduzeta je crna beretka sa dvoglavim orlom, a od jednog 16-godišnjaka oduzet je maskirni tenkovski kombinezon na kojem je bio grb dvoglavog orla i amblem s natpisom „Vojska Republike Srpske Krajine“.

Protiv svih privedenih su podignute prekršajne prijave, navodi Vukovarsko sremska policija.

Izvor: B92

 

NAJNOVIJE VIJESTI

Dobri moj!

Kažeš „Ne želim tamo da idem. Oterali su me. Nas su oterali. Neću

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​