arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

СЈЕЋАЊЕ НА БИТКУ НА КОЗАРИ 4. ЈУЛА

http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/stratista/ostala_stratista/mrakovica.jpg

ПРИЈЕДОР, 24. ЈУНА /СРНА/ – На Мраковици ће 4. jула бити обиљежене 72 године од Битке на Козари, наjавио jе данас у Приjедору предсjедник Пододбора Владе Републике Српске за обиљежавање значаjних историjских догађаjа Велимир Дуњић.

„Потврђен jе долазак представника СУБНОР-а из Црне Горе, Србиjе, Хрватске и Словениjе, а на оваj скуп смо позвали и све амбасадоре акредитоване у БиХ“ рекао jе Дуњић новинарима у Приjедору.

Он jе навео да jе на данашњоj сjедници Пододбора усвоjен програм обиљежавања козарске епопеjе, коjи ће почети у 9.30 часова приjемом
званица у вили Мраковица, а у 10.00 часова услиjедиће парастос код спомен крста.

„Полагање виjенаца на централно спомен обиљежjе предвиђено jе за 10.45 часова, а обраћање званичника за 11.15 часова, након чега ће услиjедити
пригодан умjетнички програм“, рекао jе Дуњић.

Он jе додао и да jе, уз позив свим градоначелницима и начелницима општина у Републици Српскоj, упућена и инициjатива да се за све заинтересоване грађане обезбиjеди бесплатан аутобуски превоз до Козаре.

Предсjедник СУБНОР-а Републике Српске Благоjе Гаjић позвао jе све коjи циjене антифашистичку борбу да тога дана дођу на Мраковицу на
традиционални народни збор, подсjећаjући да се таj историjски догађаj обиљежава од 1945. године као велика тековина НОБ-а.

Извор:http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/baneri/srna.png

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Zagreb

U Zagrebu nakon četiri godine! U početku sam osjećala samo umor i neku

S partizanima

Kad je početkom rujna Italija kapitulirala, na Sušaku je nastala prilična panika. Iako

Na Sušaku

Od lipnja 1941. pa do kapitulacije Italije u jesen 1943. godine živjela sam

Pad Jugoslavije

Početkom 1941. još se ništa nije bilo promijenilo u našem svakodnevnom životu. Ja

Udaja

Oženili smo se 2. rujna 1940. godine. Fritz je bio isto tako skroman

Rat

Krajem semestra u Pariz su došli moji roditelji i Mira. Tata je produžio

Pariz

Koliko god mi je bilo teško ostaviti Fritza, moram priznati da mi je

Fritz

No sudbina je promijenila tijek ovih događaja. Otputovala sam, doduše, u Pariz, ali

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​