fbpx
Претрага
Close this search box.
Ж | Ž

Подијелите вијест:

ПРИСЛУЖЕНЕ СВИЈЕЋЕ У СТАРОЈ ЦРКВИ НА БАШЧАРШИЈИ

Sarajevo-panorama.jpg

САРАЈЕВО, 1. МАРТА (СРНА) – У Староj православноj цркви у Сараjеву данас су прислужене свиjеће за српског свата Николу Гардовића коjи jе мучки убиjен на Башчаршиjи 1. марта 1992. године, као и остале невино страдале Србе у овом граду.

Предсjедаваjући Клуба српских делегата у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ Сташа Кошарац, коjи jе са сарадницима прислужио свиjеће, рекао jе новинарима да су Срби страдали “под наjездом одређених политика коjе су долазиле из Сараjева тих година, и то само зато што су били Срби, православци“.

“Ово jе за мене jедан од наjтужниjих дана, али то би требало да буде тужан дан и за БиХ, jер су приjе 20 година два народа прегласала трећи и тиме потврдила тезе коjе су се тих дана могле чути у Скупштини БиХ да постоjе политичке снаге коjе желе да жртвуjу мир за суверену БиХ“, истакао jе Кошарац.

Он jе изразио разочарање што jе тада ова порука, али и генерална политика муслиманског лидера Алиjе Изетбеговића, чиjе су основе садржане у “Исламскоj декларациjи“, добиле подршку и диjела међународне заjеднице.

Кошарац jе изразио боjазан да, можда, чак и данас, као што jе то био случаj приjе 20 година, поново некоме смета српска застава, што jе означио као веома лошу поруку “мултиетничког“ Сараjева.

Милка Кокот, коjоj су 4. маjа 1992. године на кућном прагу у Врбовскоj улици у сараjевском насељу Анекс комшиjе муслимани свирепо убили брата Драгана Станишића (25) и оца Гоjка (53), истакла jе да су многе српске маjке већ почетком 1992. године почеле да носе црнину због трагичног губитка наjдражих.

„Свиjеће смо данас прислужили, не само за Николу Гардовића, него и за све остале сараjевске Србе“, рекла jе Кокот и поновила да данас чак 263 српске породице са подручjа Сараjевско-романиjске региjе jош траже своjе наjмилиjе коjи су страдали током рата у Сараjеву и чиjи остаци ни након 20 година нису пронађени.

Данашњем помену страдалим сараjевским Србима присуствовали су и шеф Оперативног тима Владе Републике Српске за тражење несталих Горан Крчмар, замjеник министра правде БиХ Срђан Радуљ и представници Удружења породица погинулих бораца, несталих и заробљених лица Источног Сараjева.

Извор: срна

 

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: