fbpx
Претрага
Close this search box.
Ж | Ž

Подијелите вијест:

ПРЕЖИВЈЕЛИ ОПСАДУ ЛЕЊИНГРАДА – СТЕКЛИ ГЕНЕТСКЕ МУТАЦИЈЕ!

Сахрана страдалих становника Лењинграда током опсаде града

Сахрана страдалих становника Лењинграда током опсаде града

Руси коjи су преживjели нацистичку опсаду Лењинграда (данашњи Петерсбург) стекли су током изгладњивања генетску мутациjу коjа успорава метаболизам – открило jе недавно истраживање.

Опсада Лењинграда траjала jе од 8. септембра 1941. до 27. jануара 1944. године. Више од 630.000 људи умрло jе од глади након што су нацистичке снаге прекинуле линиjе опскрбљивања града залихама хране.

Према истраживању обjављеном прошлог мjесеца у часопису „Наука“, постоjи вjероватноћа да су они коjи су преживjели 872 дана опсаде развили генетске вариjациjе.

Оне су повезане са метаболизмом коjи штеди енергиjу код особа подвргнутих „калориjским рестрикциjама“.

У интервjуу за руски часопис „Огоњок“ генетичар Олег Глотов, аутор истраживања, истиче да су научници прегледали 200 узорака крви оних коjи су преживjели блокаду, сондираjући ДНК за присутност генетских маркера коjи су укључени у замjену енергиjе, потрошњу и регулациjу температуре.

„Утврдили смо да постоjи веза између присутности одређених генетских маркера и чињенице да су људи успjели преживjети“, прецизира Глотов.

Истичући да су и други фактори утицали на стопу преживљавања, Глотов наjављуjе да ће научници проширити експеримент да би додатно тестирали своjе хипотезе.

Извор: tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat_novo/2014/srna.png

Везане виjести:

Непокорени град: Пробоj Лењинградске блокаде – Jadovno 1941.

ОБИЉЕЖЕНО 70 ГОДИНА ОД ОПСАДЕ ЛЕЊИНГРАДА – Jadovno …

РУСИ ТРАЖЕ ТРИ ДО ЧЕТИРИ ТРИЛИОНА ЕВРА!? – Jadovno …

 

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: