arrow up

Podijelite vijest:

Počela ekshumacija Srpskih žrtava u Karlovačkoj županiji

Na području Karlovačke županije, nadležni organi Hrvatske danas su počeli ekshumacije na preostalim registrovanim grobnim mjestima, na kojima su pokopani posmrtni ostaci srpskih žrtava stradalih u akciji hrvatske vojske i policije “Oluja”, saopštila je Komisija Vlade Srbije za nestala lica.

Kolona izbjeglih Srba iz Hrvatske

Očekuje se da će proces ekshumacija na ovom području trajati četiri dana, a sa svih ekshumiranih posmrtnih ostataka biće uzeti uzorci radi identifikacije metodom DNK analize.

U saopštenju se napominje da sprovođenjem ekshumacija, nadležni organi Hrvatske nastavljaju proces ekshumacija grobnih mjesta u kojima su pokopane žrtve stradale u akciji hrvatske vojske i policije “Oluja”.

U skladu sa potpisanim međudržavnim dokumentima sa Hrvatskom i na osnovu postignutih dogovora, ekshumacijama prisustvuju predstavnici srpske Komisije za nestala lica u svojstvu posmatrača.

“Nastavak ekshumacija je od posebnog značaja za porodice nestalih koje godinama pokušavaju da pronađu i dostojno sahrane posmrtne ostatke svojih najbližih”, navodi se u saopštenju.

Izvor: Srna

Vezane vijesti:

Đorđe Ivković: „OLUJA“ – dve decenije američke laži

Zagrebačko tumačenje: „Oluja“ sprečila nove Srebrenice?!

NAJNOVIJE VIJESTI

Ilija Ivanović

He was born in 1928 in the village of Podgradci, Bosanska Gradiška County.

Vasilije Karan

Banja Luka He narrates: I was striding in the column which was taking

Mile Vukelja

He was born on 16 of November 1930 in the village of Donja

Branko Graonić

He was born on 23 November 1939 in the village of Velika Žuljevica,

Tomo Lučić

He was born on 1 March 1931 in the village of Bistrica, Žepče

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​