arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Podijelite vijest:

OBEZBIJEĐEN PREVOZ NA PARASTOS U DRAKULIĆU

Parastos_kod_spomenika_u_Drakulicu-ebe45e64 (1)Gradska uprava Banjaluke u nedjelju, 1. februara, organizuje besplatan prevoz iz centra grada do Drakulića na parastos žrtvama ustaškog terora u selima Drakulić, Motike, Šargovac i u rudniku Rakovac, stradalim 7. februara 1942. godine.

U Gradskoj upravi Srni je rečeno da je polazak autobusa predviđen iz Vidovdanske ulice sa stare autobuske stanice u 11.00 časova, te da je obezbijeđen i jedan autobus za prevoz od crkve u Drakuliću do spomen-kosturnice.

Obilježavanju 73 godine od ustaškog pokolja nad srpskim stanovništvom u selima Drakulić, Motike, Šargovac i u rudniku Rakovac prisustvovaće i delegacija grada Banjaluka.

Izvor: tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat_novo/2014/srna.png

Vezane vijesti:

NAJNOVIJE VIJESTI

Napuštamo Bajmok

Idemo prema haustoru. Nekako se šutke okrećemo i na nekakav poseban način opraštamo

Rat je završen

Dođe i polovica maja. Učimo u poslijepodnevnim satima, a Stevo Labant već sa

Pripreme za nastavu

Krenut ćemo poslije doručka, trotoarom. Ići ćemo slobodno, bez neke kolone, da ne

Svrabara

Došla je medicinska sestra sa tri čovjeka koji su nosili velike naramke nekog

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​