fbpx
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Ливада: Србофобија је државни тренд

https://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/preporucujemo/2012/svetozar-livada1.jpg

Хрватска данас гаjи патолошку мржњу према Србима, србофобиjа jе постала државни тренд, а иза све отворениjе антисрпске хистериjе стоjи Католичка црква, тврди jедан од наjпознатиjих српских интелектуалаца у Хрватскоj Светозар Ливада.

Оваj пензионисани професор Универзитета у Загребу истиче да Католичка црква актуелним хрватским властима скоро отворено приjети државним ударом и да активно учествуjе у прикупљању људи за референдум против ћирилице.

„Жестока кампања коjа се води против ћирилице, као и непостоjање воље власти у Загребу да се обрачунаjу са jачањем пронацистичке идеологиjе и усташке симболике представљаjу доказ о томе да jе србофобиjа постала `државни тренд`“, рекао jе Ливада за „Прес Републике Српске“.

Ливада тврди да Католичка црква у Хрватскоj држи све узде и да нико заправо и не зна о чему се све одлучуjе на Каптолу. „Црква хоће апсолутну власт, а држава jе финансира конкордатом од 350 милиона куна /око 46 милиона евра/ сваке године“, додао jе он.

Коментаришући чињеницу да jе антићириличну кампању и референдум о смањивању права националних мањина подржала Католичка црква у Хрватскоj, Ливада jе рекао да jе то доказ да jе Хрватска теократска држава.

Он jе рекао да су Хрвати скоро успjели да остваре планове бившег предсjедника Хрватске Фрање Туђмана да ће направити нешто што чак ни Анти Павелићу ниjе успjело да пође за руком, а то jе да у Хрватскоj више уопште нема Срба, већ искључиво православних Хрвата.

Према његовим риjечима, у Хрватскоj се проводи политика коjа неодољиво подсjећа на 19. виjек.

 

Извор: срна

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: