arrow up

Podijelite vijest:

KAMENOVAN MONAH U MANASTIRU ZOČIŠTE

zociste_manastir.jpg

ORAHOVAC, 16. MAJA /SRNA/ – Grupa Albanaca provocirala je i kamenicom gađala monaha Dionisija na imanju manastirskog kompleksa Svetog Kozme i Damjana u Zočištu, kod Orahovca, izjavili su Srni srpski izvori iz Orahovca.

“Monah nije povređen, ali je ova provokacija i kamenovanje uznemirilo bratstvo manastira, kao i meštane Orahovca”, prenose izvori navodeći da je incident prijavljen policiji i da je u toku istraga.

Provociranje i kamenovanje dogodilo se juče, samo nekoliko časova nakon što je komandant Kfora Erhard Drevs posjetio Orahovac i dao garancije da će bezbjednost građana biti očuvana.

Prethodnog dana pripadnici “Narodne vojske Kosova-OVK” rasturili su letke sa tekstom “Šta čekate, selite se po srpskim povratničkim selima na području opštine Klina” što, prema ocjeni Srba, predstavlja potvrdu da se je u toku novi talas prijetnji i ucjena preostalim Srbima južno od Ibra.

 

 

Izvor: srna

NAJNOVIJE VIJESTI

Pad Jugoslavije

Početkom 1941. još se ništa nije bilo promijenilo u našem svakodnevnom životu. Ja

Udaja

Oženili smo se 2. rujna 1940. godine. Fritz je bio isto tako skroman

Rat

Krajem semestra u Pariz su došli moji roditelji i Mira. Tata je produžio

Pariz

Koliko god mi je bilo teško ostaviti Fritza, moram priznati da mi je

Fritz

No sudbina je promijenila tijek ovih događaja. Otputovala sam, doduše, u Pariz, ali

Matura

Čak i najboljim đacima škola je uvijek pomalo “teret”, pogotovo ambicioznijima u koje

Mladost

Sve u svemu, imale smo sretno djetinjstvo, okružene ljubavlju i brigom, a standard

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​